SEO

SEO

Search Engine Optimization yani "SEO" hizmetini web tasarım yaptığımız ve İnternet sitesinin Google (Arama Motorları) sıralamalarından memnun olmayanların ilk tercihleri arasındadır. Türkiye başta olmak üzere Avrupa ülkelerine de uzmanlarımız SEO hizmeti vermektedir. 

SEO hizmeti almadan önce işletme sahibi olarak bilmeniz gereken tüm terimleri, açılımlarını ve ne işe yarar gibi bir çok bilgiye yer vereceğiz. Türkiye'de Arama Motoru Optimizasyonu olarak bilinen bu işlem ile arama motorlarında organik, doğal yollarla İnternet sitenizin sıralamasını yükseltebiliriz.

SEO Nedir?

SEO yani "Search Engine Optimization" teriminin Türkçe karşılığı "Arama Motoru Optimizasyonu" olarak çevrilir. Google veya Yandex gibi popüler arama motorlarının, İnternet sitelerini doğal sonuçlarda yukarıda çıkması için gizli tuttuğu bir çok kriterin, uzmanlar tarafından web sitelere uygulanmasına SEO işlemi denir. 

SEO, İnternet kullanıcılarının arama motorlarında yaptıkları arama sonuçlarında web siteleri ön sıralarda çıkartmak için uygulanan gizli kriterlerin işlemlerine denmektedir. Doğru ve başarısı SEO işlemleri uygulanan web sitelerin, arama motorlarında üst sıralarda çıkması ile kullanıcıların siteye erişimi artmaktadır. Siteye erişebilen ziyaretçiler çoğaldıkça sizi tanıyan, ürün alan veya sipariş veren kişi sayısı da çoğalacaktır.

SEO, arama motorlarının gizli tuttukları bir çok kriterin, deneme yanılma yoluyla bulmuş uzmanlar tarafından İnternet sitelerine uygulanması işlemidir. İşlem uygulanan web siteleri zamanla arama motorlarında yükselmeye başlayacaktır. 

SEO; web sitelerinin arama motoru sonuçlarıyla daha fazla kullanıcıya doğal sonuçlar ile erişebilmeyi sağlar. İnternet ortamında popüler olan siteler sıralamalarda yüksek sonuçlar almaya başlar. Bu işlemler dış seo yöntemi ile gerçekleşir. 

SEO Açılımı Nedir?

SEO açılımı; Search Engine Optimization demektirBu terimin Türkçe karşılığı; Arama Motoru Optimizasyonu olarak geçer.

SEO, arama motorlarına kayıtlı olan İnternet sitelerinin doğal arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkması için yapılan iyileştirme yöntemleridir.. Bu iyileştirme yöntemleri Google veya Yandex gibi büyük arama motorlarının gizli kriterlerini içerir. 

SEO Kriterleri, arama motorları tarafından doğrudan açıklanmaz. SEO Uzmanları, arama motorlarının güncellemelerini kontrol ederek, kullanıcı ve arama motoru dostu yazılımları ekleyip geliştirmeye devam ederler. 

SEO yalnızca site içi ve kodlama yapısı ile değil aynı zamanda arama motorlarında popülerlik sağlamaları da lazımdır. Arama motorlarında web sitenizin tanıtılması için Dış SEO işlemi uygulanır.  

SEO Ne İşe Yarar?

Search Engine Optimization (SEO), Türkçesi “Arama Motoru Optimizasyonu” anlayacağınız gibi web sitelerini arama motorları için optimize etme işlemine denir. Optimize edilen siteler Google veya Yandex gibi büyük arama motoru sonuçlarında ilk sıralarda çıkarlar.

Kullanıcılar arama motorları üzerinden bir arama yaptıkları zaman %90 oranında ilk sayfada yer alan web sitelerini ziyaret ederler. SEO hizmeti ile internet sitelerinin önceliği belirlenir. Öncelik verilen kelimeler ilk sayfaya ve sonrasında ilk 3 sıraya sokulmaya çalışılır. 

SEO hizmeti ile web sitelerin anahtar kelimelerinin en çok ziyaretçi alması hedeflenir. 

SEO İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HİZMETLERİMİZ